Miraç Kandili Kutlama Mesajları

Birlik Başkanı Pınarbaşı’dan kandil kutlaması NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Miraç Kandili dolayısıyla kutlama mesaj yayımladı. Pınarbaşı, mesajında Miraç Kandiline kavuşmanın huzurunu yaşadıklarını kaydederek, “Birlik ve beraberlik adına çok önemli bir yeri olan Bu gece, içinde birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi barındıran Miraç kandilini hep birlikte idrak edeceğiz. Yeni..

Miraç Kandili Kutlama Mesajları
Yazar : Tarih : Okunma : 197 kişi Yorum Yap

Birlik Başkanı Pınarbaşı’dan kandil kutlaması

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Miraç Kandili dolayısıyla kutlama mesaj yayımladı.

Pınarbaşı, mesajında Miraç Kandiline kavuşmanın huzurunu yaşadıklarını kaydederek, “Birlik ve beraberlik adına çok önemli bir yeri olan Bu gece, içinde birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi barındıran Miraç kandilini hep birlikte idrak edeceğiz. Yeni tip koronavirüs KOVİD-19 salgını ile yaşadığımız bu zor süreçte bu mübarek günü iyi değerlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, “Miraç varoluşun gaye ve hikmetini anlayarak, kendisi, çevresi ve Rabbiyle barışık, huzur ve güven içinde bir hayatın; kan, gözyaşı, işgal, yoksulluk ve sefaletin olmadığı bir dünyanın inşası için çalışmaktır. Mümin yüreklerin manevi duygu ve hislerle coştuğu bu gecelerde, bütün insanlığın huzuru ve iyiliği için yapacağımız içten ve samimi dualarımız, miracın bize sunduğu en büyük imkandır. Kullukta ve insani değerlerde en yüce mertebelere yükselişi simgeleyen Miraç Gecesinin, zihinlerimize berraklık, kalplerimize ferahlık, akıllarımıza genişlik ve hayatımıza huzur getirmesi dileği ile başta aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin Miraç Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin bütün Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesini ve insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını ve ülkemizi tehdit eden yeni tip korona virüs KOVİD-19 belasından ülkemizin kurtulmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Miraç Kandiliniz mübarek olsun

NEVŞEHİR(MHA) Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, Miraç Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Güneş mesajında “İnsanlığın bitmiş olduğu bir anda ortaya çıkan ve cahiliye döneminde bir güneş gibi insanların üzerine doğan Peygamber Efendimizin (S.A.V.) en önemli mucizelerindendir. O gecede Peygamber Efendimiz (S.A.V.), gece vakti Allah’ın emriyle Cebrail (A.S.) vasıtasıyla Mekke’de Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da yedi kat semayı aşıp yüce alemlerin Rabbi olan Allah’ın huzuruna yükselmesi olayıdır. Miraç aynı zamanda mübarek Ramazan ayının da müjdecisi olarak kabul edildiğinden bu mübarek günlerin feyiz ve bereket zincirlerinden bir halka olması hasebiyle Miraç’a ulaşmanın mutluluğu içerisinde olduğumuzu hatırlatmak istiyorum. Aynı zamanda beş vakit namazın bu gecede farz kılındığını bilerek, dünyada devam eden savaşların bir an önce bitmesi ve İslam coğrafyasının içeresinde bulunduğu durumdan kurtulup bir an önce felaha ve barışa ermesi için ümmet olarak dua etmemiz gerekiyor” dedi.
Başkan Güneş, Miraç Kandilinin başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa barış huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederken, Kandilin birlik ve beraberliğimizi daha da perçinlemek adına millet olarak kenetlenmemiz gerektiğini ifade etti.
Güneş, ”Son olarak tüm bu duygu ve düşüncelerle başta hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Miraç Kandilini tebrik eder, Miraç Kandilinin tüm insanlığı barış, huzur ve mutluluk getirmesini temennisi ile İslam dünyasının içerisinde bulunmuş olduğu bu durumdan bir an önce kurtulmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Miraç mucizesi içerisinde rahmet ve lütufla dolu

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, Miraç kandilini kutlayan bir mesaj yayınladı.

Başkan Dinç, “İçerisinde bulunduğumuz mübarek üç aylarda Regaib Kandili ile başlayan mukaddes gecelere erişme mutluluğumuz, bugün birçok hikmet, rahmet ve bereketi barındıran Miraç Kandilini idrak edecek olma sevincimizle devam etmektedir. Miraç mucizesi, Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütuflarla doludur. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olan Miraç; insanların kurtuluşuna vesile olan, merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu mübarek bir gecedir. Bu düşüncelerle İslâm Âleminin kutlu Miraç Kandilini tebrik ediyor, bütün insanlığın yüksek değerlerle yücelmesine, milletimizin birlik beraberliğine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

Miraç kandili insanlığın huzuruna vesile olsun

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, Miraç kandili kutlama mesajında; “Müslümanlar olarak içinde birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi barındıran Miraç kandilini hep birlikte idrak edeceğiz. Miraç, paylaşma, dayanışma, sevgi, saygı ve güzel ahlak gibi değerlerle insani yükseliş için büyük bir fırsat; merhameti azalan kalplerin yenilenmesi için en büyük imkândır. Aynı zamanda yüreklerimizin manevi duygu ve hislerle coştuğu bu gecelerde, bütün insanlığın huzuru ve iyiliği için yapacağımız içten ve samimi dualarımız, miracın bize sunduğu güzelliklerdendir. Miraç Gecesinin zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde tüm insanlığa sağlık ve huzur getirmesi dileği ile aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Miraç Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesine, insanlığın barışı ve huzuruna vesile olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Başkan Kaya’dan kandil mesajı

NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhan Kaya, Miraç kandili kutlama mesajı yayınladı.

Kaya, “Toplumumuzda mukaddes gün ve gecelerin çok büyük önemi vardır. Miraç gecesi de onlardan biridir. Üç aylarda Regaip Kandiliyle başlayan mübarek geceler birçok hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran Miraç Kandili ile devam eder. Yardıma muhtaçlara el uzatma, destek olma ve paylaşım bu mübarek aylarda ve gecelerde daha da ayrı bir önem kazanır. Bu aylarda akrabalık ve komşuluk ilişkilerimizi yeniden gözden geçirmeli, toplum huzurunun ve kaynaşmasının sağlanmasına yönelik adımlar atmalıyız. Gelenek ve göreneklerine bağlı Manavgat halkım da böylesine günleri çok önemsemekte, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik adına en güzel paylaşımları yaşamaktadır. Mübarek Miraç Kandilinin tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasın diliyorum. Bu özel gecede edilecek olan duaların ve yapılacak ibadetlerin Allah katında kabulünü diliyor, tüm hemşerilerimizin kandilini en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

 

Miraç Kandili, İslam Aleminin ve ülkemizin selametine vesile olsun

NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Çiftci, Miraç kandilinin İslam aleminin ve ülkemizin selametine vesile olması temennisinde bulundu.

Çiftci, “Alemlere rahmet olarak gönderilen yüce peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s) saadetli ömründe “Hüzün Yılı” olarak tarif edilen zamanları yaşıyor, Resûlullah Efendimizi bağrına basıp şefkatli ellerinde büyüten amcası Ebû Talib’i ve sevgili eşleri Hz. Hatice annemizin vefatının derin teessürünü yüreğinde duyuyordu. Resûl-i Ekrem Efendimizin himayesiz kaldığını düşünen Mekkeli müşrikler O’na reva gördükleri cefayı daha da artırmışlardı. İşte bu zor günlerde Cenâb-ı Hak, Efendimize İsra ve Miraç mucizesini lütfetti.

Risaletin bu zor zamanlarında Peygamberimiz, yüce Allah’ın (c.c.) takdiri ile İslam’ın iki büyük kutsal mabedi olan Mescid-i Haram’a oradan da Mescid-i Aksa’ya ulvi bir yolculuk etmiş ardından ise arş-ı alaya yükselerek yüce makama kabul buyurmuşlardır. Miraç, Kur’an-ı Kerim’de, “Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescidi Haram’dan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescidi Aksa’ya götüren Allah’ın şanı ne yücedir. Hiç şüphesiz o, layıkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.” (İsra Suresi, 1) şeklinde beyan edilmiştir. Yüce Allah tarafından alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimizin, varlığın özüne ve anlamına yolculuğu, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Beşerin, eşref-i mahlukat olabilme yolunda Miraç hadisesi büyük bir yer tutmakta, Resûl-i Ekrem Efendimizin şahsında insanlığa hakikati sunmaktadır.

Bu kutlu geceyi hakkıyla ihya edebilmeli, ümmetin, milletin huzuru ve güvenliği için dualar etmeliyiz. Unutmamak gerekir ki dua, Rahmet kapılarının açılmasına vesile olan, kardeşlik iklimini getiren, fitne ve nifakın yayılması için çaba sarf eden şer odaklarının da kabusu olan büyük bir nimettir. Bu kutlu gecede Rabbimizden incinmiş kalpleri te’lif ederek birleştirmesini, hata ve günahlarımızı bağışlamasını diliyoruz. Müminlerin kalplerini manevi duygu ve hislerle dolduran Miraç, hafızalara İslam’ın ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’yı getirmektedir. Yüzyıllarca bir İslam beldesi olarak barış ve huzurun hakim olduğu Mescid-i Aksa son bir asırda içimizde bir burukluğa dönüşmüş, hatıralarımızdaki o güzel İslam beldesi; zulüm, baskı ve işgalle anılır olmuştur. Başta yakın çevremiz ile İsrâ ve Miraç mucizesinin cereyan ettiği kutsal topraklar olmak üzere bütün dünyada hak ihlallerinin, işgallerin ve zulümlerin sona ermesini, acı ve gözyaşının, umutsuzluğun yerini kalıcı bir huzur ve barışın almasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizde ve dünyada yaşayan bütün Müslümanların Miraç kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecede Yüce Mevla’ya açılan ellerin ve yapılan duaların, bütün İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın yükselişine, ülkemizin ve bütün dünyanın şu an karşı karşıya kaldığı maddi ve manevi tüm hastalıklarının şifasına vesile olmasını, bu nukaddes gecenin İslam aleminin ve ülkemizin selameti ve iyiliği için bir dönüm noktası olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyoruz” dedi.

 

Miraç, Rabbimizin müjdelediği manevi bir yolculuk

NEVŞEHİR(MHA) İYİ Parti İl Başkanı Ali Karaaslan, Miraç Kandili nedeniyle yayınladığı mesajında; “Miraç, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimize, Cenab-ı Hakk’ın sonsuz güç ve kuvvetinin eserini göstermek için ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’dan manevi bir yükselişle mukaddes bir yolculuğa çıktığı; bedenin ruha, ruhun sahibine yükseldiği, Rahman’ın bizleri ilahi lütuf ve ihsanlarıyla müjdelediği manevi bir yolculuktur. Bu duygularla Miraç Gecenizi kutluyor; tüm insanlığın içinde bulunduğu salgın hastalık sürecinden kurtulmasına; Ülkemiz ve Ümmet-i Muhammed’in yükselişine, İzzetine, Birliğine ve Muzafferiyetine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Miraç Kandiliniz kutlu olsun

NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, “Kandiller geçidinin Miraç durağında bu gün manevi dinamiklerimizin en anlamlılarından birini daha idrak ederken Ramazan Ayı’na yaklaşıyor olmanın engin heyecan ve mutluğu içindeyiz. Manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Miraç; insanlığın kurtuluşu için gönderilen Sevgili Peygamberimizin yaptığı, mukaddes ve manevi bir yolculuk, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Miracın, manevi yükselişimiz olduğunu, onun da gönül ve ruh temizliğinden geçtiğini unutmayalım. Bu mübarek günde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım.

Bu duygularla İslam Âleminin ve tüm ülkemizin Miraç Gecenizi kutluyor; bu mübarek gecenin insanlığın içinde bulunduğu salgın hastalık sürecinden kurtulmasına ve yaşamış olduğu sıkıntıların son bulmasına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

Rabbim dualarınızı dergahında kabul eylesin

NEVŞEHİR(MHA) Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, Miraç Kandili nedeniyle yayınladığı mesajında; “Peygamber Efendimiz (SAV)‘in Mescid-i Harâm’dan Mescid-i Aksâ’ya oradan da Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olan Miraç Kandilinde evlerimizde dua, ibadet, istiğfar ve bol bol Kuran-ı Kerim okuyarak bu güzel gecemizi ihya edelim. Bu mübarek gecede Rabbim dilediğimiz ne var ise dergah-ı izzetinde kabul buyursun. Birlik olduğumuzda her türlü belayı def ettiğimiz gibi bu virüsü de kurallara uyarak ülkemizden atacak ve daha müreffeh günlere kavuşacağız inşallah” dedi.

 

Başkan Özmen’den kutlama

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, “Manevi duygularımızın yeşerdiği, çeşitli münasebetlerle dostluk ve kardeşlik bağlarımızın güçlendiği bu kutsal geceler merhamet eden ve bağışlayan Allah’ın bir ikramıdır. Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Yüreklerimizi kin ve nefret duygularından arındırmak, dostluklarımıza daha da önem vermek için bu mübarek geceyi büyük bir fırsat olarak görmeliyiz. Ben bu duygu ve düşüncelerle; bu mübarek ve anlamlı gecenin sevgi, barış ve kardeşlik duygularını kuvvetlendirmesini temenni ediyor; Ülkemize ve tüm İslam Âlemine hayırlara vesile olması dileğiyle tüm hemşerilerimin Miraç Kandilini kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın