Neden ortaya çıkmıyorlar?

NEVŞEHİR(MHA) Son dönemlerde özellikle muhalefete yakın medya tarafından sık sık ekranlara taşınan Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ve eski bakanlardan Ali Babacan’ın partilerinin halen Nevşehir’de bir il başkanı ve yönetimi belirleyememeleri, ya da henüz kamuoyuna sunamamaları dikkatlerden kaçmıyor. Bazı yerel medya kuruluşlarına göre içerisinde eski vekil ve siyasetçilerinde bulunduğu belirtilen her iki partinin il başkanı ve..

Neden ortaya çıkmıyorlar?
Yazar : Tarih : Okunma : 45 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Son dönemlerde özellikle muhalefete yakın medya tarafından sık sık ekranlara taşınan Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ve eski bakanlardan Ali Babacan’ın partilerinin halen Nevşehir’de bir il başkanı ve yönetimi belirleyememeleri, ya da henüz kamuoyuna sunamamaları dikkatlerden kaçmıyor.

Bazı yerel medya kuruluşlarına göre içerisinde eski vekil ve siyasetçilerinde bulunduğu belirtilen her iki partinin il başkanı ve yönetimlerinin muhtemel bir siyasi müdahale olasılığına karşın açıklanamadığı belirtiliyor.

Böyle bir durumda bile “Korkunun ecele faydası yok” dedirten her iki partinin Nevşehir yönetimlerinin ve il başkanlarının son günlerde dillendirilen erken seçim senaryoları ile mi kamuoyuna tanıtılacağı da merak konusu.

Henüz partilerin kuruluş aşamalarında bu kadar ürkek davranmalarıyla birlikte her iki partinin Nevşehir’de nasıl bir siyasi taban bulacağı, nasıl örgütleneceği, muhtemel bir erken seçime dahi nasıl hazırlanabileceği gibi sorularda şimdilik askıda.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın