Organik Tarım Destekleme Müracaatları 27 Mart’ta Sona Erecek

NEVŞEHİR(MHA) Organik tarım yapan çiftçilerin desteklenmesine yönelik Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ gereğince; 2019 yılı üretim sezonunda organik tarım yapan çiftçilere destekleme ödemesi yapılacak. Organik Tarım Desteği ödemesinden faydalanmak isteyen çiftçiler, bu tebliğin yayımlandığı tarihten itibaren 27 Mart 2020 günü mesai saati bitimine kadar başvuru dilekçesi ve 2019 yılı ÇKS Belgesi ile ÇKS’de kayıtlı oldukları il/ilçe..

Organik Tarım Destekleme Müracaatları 27 Mart’ta Sona Erecek
Yazar : Tarih : Okunma : 58 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Organik tarım yapan çiftçilerin desteklenmesine yönelik Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ gereğince; 2019 yılı üretim sezonunda organik tarım yapan çiftçilere destekleme ödemesi yapılacak.

Organik Tarım Desteği ödemesinden faydalanmak isteyen çiftçiler, bu tebliğin yayımlandığı tarihten itibaren 27 Mart 2020 günü mesai saati bitimine kadar başvuru dilekçesi ve 2019 yılı ÇKS Belgesi ile ÇKS’de kayıtlı oldukları il/ilçe müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.

Organik tarım desteklemesi; Organik Tarım Yönetmeliğine göre organik tarım yapan, Organik Tarım Bilgi Sistemi’nde ve ÇKS’de 2019 üretim yılında kayıtlı olan, 2019 yılı hasadını gerçekleştirmiş, geçiş-2, geçiş-3 ve organik statüdeki üretim parselleri olan, 2019 yılında yetkilendirilmiş kuruluşça kontrolü yapılmış ve kontrol sonucu uygun bulunan çiftçilere yapılacak.

 

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın