ÖZALTIN, LİGLERİN ERTELENMEMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ

NEVŞEHİR BELEDİYE SPOR BAŞKANI ÖZALTIN, LİGLERİN ERTELENMEMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ TFF 3. Lig ekiplerinden Nevşehir Belediye Spor’da Kulüp Başkanı Esat Özaltın, koronavirüsü nedeniyle liglere ara verilmesi gerektiğini söyledi. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın her yerini etkileyen Corona virüs, spor dünyasında da büyük etki oluşturdu. Dünyanın birçok ülkesinde çeşitli branşlardaki spor organizasyonu askıya..

ÖZALTIN, LİGLERİN ERTELENMEMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ
Yazar : Tarih : Okunma : 56 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR BELEDİYE SPOR BAŞKANI ÖZALTIN, LİGLERİN ERTELENMEMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ

TFF 3. Lig ekiplerinden Nevşehir Belediye Spor’da Kulüp Başkanı Esat Özaltın, koronavirüsü nedeniyle liglere ara verilmesi gerektiğini söyledi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın her yerini etkileyen Corona virüs, spor dünyasında da büyük etki oluşturdu. Dünyanın birçok ülkesinde çeşitli branşlardaki spor organizasyonu askıya alınırken, Avrupa ülkelerinde de futbol ligleri ertelendi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nin ise futbol müsabakalarını erteleme yerine müsabakaları seyircisiz oynatma kararı alması ise, birçok kulüp gibi Nevşehir Belediye Spor tarafından ’da tepki ile karşılandı.

Nevşehir Belediye Spor Yönetim Kurulu Başkanı Esat Özaltın, oyuncuların böle bir otamda deplasmanlara gitme konusunda tedirginlik yaşadığını ifade ederek liglerin ertelenmesi yönünde bir karar alınmasını beklediklerini söyledi. Özaltın: ”Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs, futbola da sıçradı ve birçok ligin ertelenmesine sebep oldu. Türkiye’de ise ligler ertelenmedi ve sadece maçların seyircisiz oynanmasına karar verildi. Koronavirüs salgını hakkında ilgililer tarafından alınan hiçbir karara saygısızlık etmek istemem; fakat spor salonları bile kapatıldı, halı sahalar yasak. Fitness’a bile gidemiyor insanlar. Çünkü tüm insanlığı tehdit eden bir krizle karşı karşıyayız. Maçların seyircisiz oynanmasının biraz daha güvenli olduğuna katılıyorum ama bu durum yeterince güvenlimi bilemiyorum? Şu an bu virüs konusunda risk var. Dolayısıyla bu halde Bir yönetici olarak deplasmanlara gitmek, müsabakaya çıkmak, oynamak değmez. Bu tamamen benim düşüncem. Diğer yandan birçok yöneticinin ’de benimle aynı düşüncede olduğuna eminim. Ben sadece herkesin güvenliğinin birinci öncelik olmasını istiyorum. En iyisinin virüsün kontrol altına alınana kadar, müsabakaların ertelenmesinin olduğuna inanıyorum. Alınan karara ise saygı duyuyoruz” dedi

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın