Özel idarede dezenfektan çıkmazı

Özel idarede dezenfektan çıkmazı NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir il özel idaresi köy muhtarlıklarına dezenfektan dağıtıyor. Ancak dağıtılan dezenfektanların kim tarafından ve hangi araçla gereçle kullanılacağı merak konusu. CHP İl Başkanı Kamil Gülmez de konuya ilişkin eleştirilerde bulundu. Edinilen bilgiye göre; Karona Virüs tedbirleri kapsamında İl özel idaresi geçtiğimiz günlerde köy muhtarlarına dağıtılmak üzere dezenfektan satın aldı. Bazı..

Özel idarede dezenfektan çıkmazı
Yazar : Tarih : Okunma : 36 kişi Yorum Yap

Özel idarede dezenfektan çıkmazı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir il özel idaresi köy muhtarlıklarına dezenfektan dağıtıyor. Ancak dağıtılan dezenfektanların kim tarafından ve hangi araçla gereçle kullanılacağı merak konusu.

CHP İl Başkanı Kamil Gülmez de konuya ilişkin eleştirilerde bulundu.

Edinilen bilgiye göre; Karona Virüs tedbirleri kapsamında İl özel idaresi geçtiğimiz günlerde köy muhtarlarına dağıtılmak üzere dezenfektan satın aldı.

Bazı köy muhtarlarının talebi üzerine söz konusu dezenfektanlar köylerin özellikle halkın yoğunlukla kullandığı kahvehane, cami ve benzeri alanlarında kullanıldı.

Ancak, köy muhtarlarına dağıtımı yapılan dezenfektanların işinin ehli bir kişi tarafından, bu işe uygun bir tulum, eldiven, ilacın sıkılabileceği araç gereçlerle yapılması gerekiyor. Bu konuda bazı köy muhtarlarının çaresiz kaldıkları gözleniyor.

Konunun kendisine de iletildiğini belirten CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, il özel idaresinin Korona Virüs tedbirleri kapsamında yaptığı çalışmanın son derece yerinde olduğunu belirtirken, köy muhtarlarının ilacın tatbikinde de yalnız bırakılmaması gerektiğini söyledi.

Zafer Ertosun ([email protected]mail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın