Partilerde genel kurullar ne zaman başlayacak?

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de başta Ak Parti olmak üzere salgın nedeniyle ertelenen ilçe ve il kongrelerinin akıbeti henüz belirginlik kazanmış değil. AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Yeniden Refah Partisinde yapılması beklenen ilçe ve il kongrelerinin önümüzdeki Temmuz ayında netleşmesi ve Temmuz – Ağustos aylarında da yapılması bekleniyor. Edinilen bilgilere göre AK Parti’de yaşanan salgın sonrasında özellikle..

Partilerde genel kurullar ne zaman başlayacak?
Yazar : Tarih : Okunma : 35 kişi Yorum Yap
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de başta Ak Parti olmak üzere salgın nedeniyle ertelenen ilçe ve il kongrelerinin akıbeti henüz belirginlik kazanmış değil.
AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Yeniden Refah Partisinde yapılması beklenen ilçe ve il kongrelerinin önümüzdeki Temmuz ayında netleşmesi ve Temmuz – Ağustos aylarında da yapılması bekleniyor.
Edinilen bilgilere göre AK Parti’de yaşanan salgın sonrasında özellikle il kongresinin kalabalık bir ortamda değil, muhtemelen konuşmaların da olmayacağı ve delegelerin oy kullanıp genel kurul salonundan ayrılacağı bir ortamda yapılması öngörülüyor.
Milliyetçi Hareket Partisinde ise ilçe kongreleriyle birlikte İl Kongresinin ne zaman yapılacağı konusunda henüz parti genel merkezinden bir açıklama gelmiş değil.
İYİ Partide İl Başkanı Ali Karaaslan’ın yapılacak il kongresinde aday olmayacağını açıklamasının ardından adaylıklarını açıklayan Serkan Canpolat ve Caner Demir’in yanı sıra delegelere attığı mesajlarla gündeme gelen Ömer Ay’ın aday olup olmayacağına gözler çevrilmiş durumda. İlçe kongrelerini bitiren partide henüz il kongresiyle ilgili bir tarih belirlenmiş değil.
Yeniden Refah Partisinde de salgın nedeniyle ertelenen ilçe kongrelerinin Temmuz veya Ağustos aylarında tamamlanması bekleniyor.
Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın