Rektör Aktekin’den Kurban Bayramı Mesajı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Paylaşmanın ve yardımlaşmanın, manevi değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasının önemine değinen Rektör Aktekin mesajında şu görüşlere yer verdi: “Ülkemiz ve tüm İslam âlemi için yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemini hatırlatan, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren özel günlerimizden olan Kurban Bayramı, aynı..

Rektör Aktekin’den Kurban Bayramı Mesajı
Yazar : Tarih : Okunma : 37 kişi Yorum Yap

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Paylaşmanın ve yardımlaşmanın, manevi değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasının önemine değinen Rektör Aktekin mesajında şu görüşlere yer verdi: “Ülkemiz ve tüm İslam âlemi için yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemini hatırlatan, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren özel günlerimizden olan Kurban Bayramı, aynı zamanda ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım eli uzatmanın, sevinçleri olduğu kadar sıkıntıları da paylaşmanın önemini anlayabileceğimiz günlerdendir. Bayramlarımız, bizlere kazandırdığı paylaşma ve yardımlaşma gibi manevi değerlerimizi yükseltmenin yanında, bu manevi değerleri kuşaktan kuşağa aktarabilmek, yaşadığımız mutluluk ve coşkuyu hayatımızın her gününe taşıyabilmek adına kutsal bir vesiledir.
Toplumda birlik, dirlik, dostluk, kardeşlik ve dayanışma ruhunun vücut bulduğu ortak değerlerimizin anımsandığı bu mübarek günlerin, başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa sevgi, barış ve hoşgörünün hüküm süreceği günlerin müjdecisi olmasını dilerim.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ailesi adına yapılan ibadetlerin hayırlı, kesilen kurbanların kabul olmasını dilerken başta milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, herkesin sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu nice bayramlar geçirmesini temenni ederim.”

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın