Sarıaslan “Kalker Ocağı İptal Belgesidir”

CHP Nevşehir Milletvekili Av. Faruk Sarıaslan, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması isteği ile TBMM’ye yazılı bir soru önergesi vermişti. Milletvekili Sarıaslan açıklamasında; “Nevşehir Avanos ilçemize bağlı Özkonak kasabamızın ”İsmail Sivrisi” olarak ta bilinen bölgeye yapılmak istenen Kalker Ocağı’nın, bölgeye vereceği zararları hakkında, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına verdiğimiz ve cevaplanmasını istediğimiz soru önergemiz…”..

Sarıaslan “Kalker Ocağı İptal Belgesidir”
Yazar : Tarih : Okunma : 58 kişi Yorum Yap

CHP Nevşehir Milletvekili Av. Faruk Sarıaslan, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması isteği ile TBMM’ye yazılı bir soru önergesi vermişti. Milletvekili Sarıaslan açıklamasında; “Nevşehir Avanos ilçemize bağlı Özkonak kasabamızın ”İsmail Sivrisi” olarak ta bilinen bölgeye yapılmak istenen Kalker Ocağı’nın, bölgeye vereceği zararları hakkında, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına verdiğimiz ve cevaplanmasını istediğimiz soru önergemiz…” diye başlayarak, aşağıdaki sorularımın T.C. Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını Anayas’nın 98. ve T.B.M.M. iç tüzüğünün 96. Maddeleri gereğince talep ederim. 28.04.2020 tarihli olarak belirtmişti.

İşte o önergenin cevabı gecikmedi 10 gün içerisinde cevap alınan önerge sonucunda 12 Mayıs 2020 tarihi itibariyle Nevşehir Çevre Şehircilik il müdürlüğü Özkonak Belediye Başkanlığına;

ÇED yönetmenliğince değerlendirilen proje tanıtım dosyası ilgili kurumun görüşleri doğrultusunda uygun bulunmayarak iade/iptal işlemi 12 Mayıs 2020 tarihinde ….. olarak bildirisini göndermiştir.

Sarıaslan yaptığı açıklamada “T.B.M.M de verdiğimiz soru önergesi ve halkımızla birlikte verdiğimiz haklı mücadele sonucu, Nevşehir ili Avanos ilçesi sınırları içinde bulunan “İsmail Sivrisi” olarakta bilinen bölgede açılması planlanan KalkerOcağı’nın iptal belgesidir” diye konuştu.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın