Sarıaslan “diktatörlüğünü ilan etmeye başlamıştır.”

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan yaptığı açıklamada; “Hukuk devletinde siyasi partiler devleti yönetmek için o devletin anayasasında belirtilen çerçevesinde kurulmuş siyasi organizasyonlardır, Ak Partide bu partilerinden biridir ancak zaman içerisinde bu özelliğini kaybetmiş ve devlet partisine dönüşmüştür. Devlet particiliğinde yandaşlar vardır, diğer partiler yoktur Ak Parti’ ninde yaptığı budur. Ak Parti devlet partisi olmuştur, sizlere..

Sarıaslan “diktatörlüğünü ilan etmeye başlamıştır.”
Yazar : Tarih : Okunma : 86 kişi Yorum Yap

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan yaptığı açıklamada;

“Hukuk devletinde siyasi partiler devleti yönetmek için o devletin anayasasında belirtilen çerçevesinde kurulmuş siyasi organizasyonlardır, Ak Partide bu partilerinden biridir ancak zaman içerisinde bu özelliğini kaybetmiş ve devlet partisine dönüşmüştür.

Devlet particiliğinde yandaşlar vardır, diğer partiler yoktur Ak Parti’ ninde yaptığı budur. Ak Parti devlet partisi olmuştur, sizlere Ak Partisinin nasıl devlet partisi olduğunu Nevşehir’ den örnek vererek açıklayacağım.

Okulların taşınması ile ilgili vali beyin başkanlığında yapılan toplantıda iki Ak Parti milletvekili, Ak Parti Nevşehir il başkanı ve birkaç tane de bürokrat;

Şimdi soruyorum eğer milletvekillerinin katılacağı bir toplantı ise neden CHP milletvekilini bu toplantıya çağırmadınız neden chp, mhp ve iyi parti il başkanlarını çağırmadınız da sadece Ak Parti milletvekillerini ve il başkanını çağırdınız?

O koltuk devletin parasıyla alınmış koltuktur. Toplantının yapıldığı bina devletin parasıyla vatandaşlardan alınan vergilerle yapılmış bir binadır. Tamda burda Ak Parti siyasi parti özelliğini kaybetmiş tam bir devlet partisi olmuştur

İktidar yavaş yavaş adım adım diktatörlüğünü ilan etmeye başlamıştır.

Türkiye hızlı bir şekilde demokrasiden uzaklaşmaktadır” Diye konuştu

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın