Semerkand’tan “Şehrin Sultanları” programına davet

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Semerkand Buhara, İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği 19 Ekim Cumartesi akşamı “Şehrin Sultanları” isimli bir program düzenleyecek. Programa ilişkin açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Ahmet Feralan, “19 Ekim Cumartesi akşamı saat 19.30’da Kapadokya kültür Merkezinde Şehrin Sultanları isimli programımızda Mevlâna Hz, şeyh Edebali Hz, Yunus Emre ve Hacı Bayramı Veli Hz’nin biyografileri ve hizmetleri..

Semerkand’tan “Şehrin Sultanları” programına davet
Yazar : Tarih : Okunma : 69 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Semerkand Buhara, İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği 19 Ekim Cumartesi akşamı “Şehrin Sultanları” isimli bir program düzenleyecek.

Programa ilişkin açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Ahmet Feralan, “19 Ekim Cumartesi akşamı saat 19.30’da Kapadokya kültür Merkezinde Şehrin Sultanları isimli programımızda Mevlâna Hz, şeyh Edebali Hz, Yunus Emre ve Hacı Bayramı Veli Hz’nin biyografileri ve hizmetleri kum sanatı ile anlatılırken, şiirler, ezgiler ve ilâhilerle bezeli doyumsuz gecemizden tüm kardeşlerimiz istifade etsin istiyoruz. Ecdadımızı, Devlet-i Al-i Osmanlı’nın manevi mimarlarını herkes tanısın istiyoruz. Tüm halkımızı programımıza davet ediyoruz” dedi.

zafer ertosun ([email protected])

İlk yorumu siz yazın