Sporcu kafilesi 9 Kasım bugün yola çıkıyor

Kamp eğitim kros parkuru da yapılan 10 Kasım Atatürk’ü anma Türkiye kros şampiyonası il seçme müsabakalarında küçük Yıldız ve genç kız erkek kategorisinde ilk 5 arasına giren sporcular ilimizi Türkiye şampiyonasında temsil edecekler.    Kafile 9 Kasım günü ilimizden hareket edecek 10 Kasım sabahı ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saat 9.05 de yapılacak anma töreninden sonra ise..

Sporcu kafilesi 9 Kasım bugün yola çıkıyor
Yazar : Tarih : Okunma : 2 kişi Yorum Yap

Kamp eğitim kros parkuru da yapılan 10 Kasım Atatürk’ü anma Türkiye kros şampiyonası il seçme müsabakalarında küçük Yıldız ve genç kız erkek kategorisinde ilk 5 arasına giren sporcular ilimizi Türkiye şampiyonasında temsil edecekler.   

Kafile 9 Kasım günü ilimizden hareket edecek 10 Kasım sabahı ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saat 9.05 de yapılacak anma töreninden sonra ise Türkiye şampiyonasında yarışacaklar.

Toplamda 28 sporcu, 3 antrenör ile müsabakaya katılan kafile geçmiş yıllarda üst üste şampiyonluk yaşattı. Kafilede yer alan sporcular okullarına ve kulüplerine yapmış oldukları manevi destekten dolayı teşekkür etti.  

Ayrıca sporcuları 2021 2022 sezonunda yapılacak olan EYOF (Avrupa yıldızlar şampiyonası) için hazırlıklara başlamış olup 800, 1500 ve 2000 engel branşlarında Avrupa’da madalya almak için yoğun bir tempo içindeler.  

Sporcular Nevşehir belediye spor kulübü, Nevşehir gençlik merkezi spor kulübü ve Nevşehir gençlik spor kulübü lisanslı sporcuları olup tek bir yumruk şeklinde ilimizi temsil etmekteler. 

zafer ertosun (zafer_ertosun@hotmail.com)

İlk yorumu siz yazın