Tartan Pist Hız Kesmeden Sona Yaklaşıyor

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Mart ayında yapımına başlanan tartan pistin yapımı hızla devam ediyor. Spor kompleksi içerisinde yer alan 3 nolu çim sahanın etrafında yapılan Tartan Pist çalışmalarını yerinde inceleyen il müdürü Muhsin Özdemir’e, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Solmaz ve sorumlu müteahhitte eşlik etti. Nevşehir için bir ilk olacak olan..

Tartan Pist Hız Kesmeden Sona Yaklaşıyor
Yazar : Tarih : Okunma : 78 kişi Yorum Yap
REKLAM ALANI 1100 X 90

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Mart ayında yapımına başlanan tartan pistin yapımı hızla devam ediyor.

Spor kompleksi içerisinde yer alan 3 nolu çim sahanın etrafında yapılan Tartan Pist çalışmalarını yerinde inceleyen il müdürü Muhsin Özdemir’e, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Solmaz ve sorumlu müteahhitte eşlik etti.

Nevşehir için bir ilk olacak olan 6 kulvarlı tartan pist tamamlandığında gerek Atletizm sporuna gerekse Nevşehirli vatandaşlarımıza büyük bir katkı sağlayacak. http://nevsehir.gsb.gov.tr/

Tartan Pist Nedir?

Tartan, özellikle atletizm pistlerinin yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Plastikten yapılır ve bir döşeme malzemesidir. Ana maddeleri amyant, plastik madde ve kauçuktur. Özellikle estetik ve yumuşak kaplama aranan zeminlerde kullanılmaktadır. Bu zemin istenilen renge ve desene uyarlanabilir niteliktedir. Aşınma direnci oldukça yüksek, emicilik özelliği güçlü malzemelerdir. Atletizm sahaları yanında, çocuk oyun alanları, koşu parkurları, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortları, havuz kenarları, açık ve kapalı alanlarda da kullanılabilmektedir.

Atletizm yarışmalarında kullanılan poliüretandan yapılmış, her türlü hava koşullarına dayanıklı sentetik pist yüzeyidir. Sporcuların kötü hava koşullarında ciddi performans kaybı olmadan rekabet etmelerini sağlar ve sonuçlarını diğer yüzeylerde iyileştirir.

Tartan pist özellikleri şu şekilde:

1 –Kauçuk zemine sahip olması birçok avantajı da beraberinde getirir. Kauçuk esnektir, kaymayı engeller yapıya sahiptir. Yağmurlu havalarda ıslak zeminlerde kaymayı engelleme özelliğiyle güvenli spor imkânı sağlar. Dayanıklı malzemedir ve kalıcıdır. Darbelere karşı uzun süre dayanıklılık gösterir.

2 – Tartan zemin birçok fayda sağlamaktadır. İlk olarak estetik görünüme sahiptir. İsteğe göre de her renk olabilir. Diğer olumlu özelliği bakım gerektirmemesidir. Uygulama esnasında sbr ve epdm granül karışımına eklenen cila sayesinde uzun yıllar boyunca bozulmadan kalır. Ekstra bakıma ihtiyaç duyulmaz ve temizliği de gayet kolay yapılır. Diğer bir avantajı dayanıklı olmasıdır. Uzun yıllar hiç şeklini bozmadan varlığını devam ettirir.

Özellikle interval antrenmanları için idealdir. Kalibrasyon sıkıntısı olmayan bir atletizm pisti, dayanıklılık antrenmanlarında çok işe yarar. Sürekli aynı mesafeyi kontrol edebileceğinizden, hedef temponuzu daha iyi içselleştirirsiniz.

http://www.nevsehirhaber.com.tr/ozdemir-avanos-ilcesinde-ziyaret-ve-incelemelerde-bulundu/

REKLAM ALANI 1100 X 90
Zafer Ertosun (nevsehirhabergazetesi@gmail.com) Websitesi

hhhhhhhhhhhhhh