Tutuklu ve hükümlü ailelerine önemli duyuru

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlü yakınlarının postanelere gitmeden banka havalesi ya da EFT yoluyla para aktarma işlemi yapmaları istendi. “Dünya genelinde ve Ülkemizde insan sağlığını tehdit eden korona virüsü salgını nedeniyle kişisel temasın azaltılması amacıyla, hükümlü ve tutuklu yakınlarının postanelere gitmeden banka hesabı üzerinden havale/eft yoluyla para aktarma işlemi sağlanmaya..

Tutuklu ve hükümlü ailelerine önemli duyuru
Yazar : Tarih : Okunma : 67 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlü yakınlarının postanelere gitmeden banka havalesi ya da EFT yoluyla para aktarma işlemi yapmaları istendi.

“Dünya genelinde ve Ülkemizde insan sağlığını tehdit eden korona virüsü salgını nedeniyle kişisel temasın azaltılması amacıyla, hükümlü ve tutuklu yakınlarının postanelere gitmeden banka hesabı üzerinden havale/eft yoluyla para aktarma işlemi sağlanmaya başlamıştır.

Para gönderme işlemi aşağıdaki İban ve Hesap No lara gönderilmesi gerekmektir.

Alıcı Adı Soyadı Kısmına: Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

İBAN  No:   TR:21 0001 5001 5800 7310 1925 22

Hesap No:  158007310192522

Adına para yatırılacak hükümlü ve tutuklunun Adı Soyadı – T.C Kimlik Numarası- Yabancı uyruklu ise Yabancı kimlik numarası yazmaları gerekmektedir. Kurum tarafından geçici vadesiz emanet para aktarım hesabına yapılan aktarımlarının incelenmesi neticesinde, yukarıda talep edilen bilgilerin eksik girilmesi nedeniyle para gönderilen hükümlü/ tutuklunun net tespit edilememesi durumunda; gönderilen miktarın havale/ eft yapılan hesaba ya da kişiye, varsa banka tarafından kesilecek gönderim masrafları gönderilen paradan karşılanarak iade edileceği, Kurum tarafından yapılan inceleme neticesinde geçici vadesiz emanet para aktarım hesabına yapılan havale/ eft işleminde yer verilen açıklama neticesi tutuklu ve hükümlünün net tespiti halinde , tutuklu ve hükümlü adına kaydı yapılarak emanet para hesabına aktarılacaktır” açıklamasında bulunuldu.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın