Tütün-Alkol belge bedeli yatırma süresi uzatıldı

NEVŞEHİR(MHA) Tütün-Alkol Belgesi Süre Uzatımı ile ilgili 18/03/2020 tarihli duyuruda Belge bedellerinin yatırılması için değişiklik yapılmadığı ve sürenin 31/03/2020 tarihine kadar olduğu bildirilmişti. Ancak Tarım ve Orman Bakanlığınca duyuruyla belge bedeli yatırma süresi 31/05/2020 olarak güncellendi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada; “Süre uzatım bedellerinin yatırılması noktasında zorluklar yaşandığı, her ne kadar belge bedellerinin..

Tütün-Alkol belge bedeli yatırma süresi uzatıldı
Yazar : Tarih : Okunma : 48 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) Tütün-Alkol Belgesi Süre Uzatımı ile ilgili 18/03/2020 tarihli duyuruda Belge bedellerinin yatırılması için değişiklik yapılmadığı ve sürenin 31/03/2020 tarihine kadar olduğu bildirilmişti.
Ancak Tarım ve Orman Bakanlığınca duyuruyla belge bedeli yatırma süresi 31/05/2020 olarak güncellendi.
Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada; “Süre uzatım bedellerinin yatırılması noktasında zorluklar yaşandığı, her ne kadar belge bedellerinin internet bankacılığı üzerinden yatırılması imkanı olsa da belge sahibi vatandaşlarımızın büyük bir kısmının bu yolu kullanamadığı, bankalara müşteri kabulüne virüsle mücadele kapsamında sınırlama getirildiği, işyeri kapatma tedbirleri nedeniyle belge sahibi vatandaşlarımızın ekonomik zorluk içerisine düştüklerini ifade ettikleri anlaşılmıştır. Bu itibarla, yurt genelinde uygulanan koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında, hem vatandaşlarımızın sosyal etkileşiminin azaltılması hem de alınan tedbirler nedeniyle yaşanan ekonomik güçlüklerinin hafifletilmesi amacıyla, 2020 yılı süre uzatım işlemleri için belge bedeli yatırılmasının son günü, Bakanlık Makamının olurları ile 31/05/2020 olarak güncellenmiştir. Belge sahibi vatandaşlarımız ile Bakanlığımız il ve ilçe müdürlüklerinde satış belgesi iş ve işlemlerini yürütmekte olan tüm yetkili personele duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın