Tütün-alkol belgesi işlemlerinde süre uzatıldı

NEVŞEHİR(MHA) ​Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 14 üncü maddesi uyarınca; sonu çift rakamla biten yıllarda, belge sahiplerinin süre uzatım işlemlerini tamamlayabilmesi için süre uzatım bedelini bankaya yatırmaları ve süre uzatım işleminin yapıldığının yetkili merci tarafından belge üzerinde gösterilmesi gerekmekte. Yurt genelinde uygulanan korona virüsle mücadele tedbirleri..

Tütün-alkol belgesi işlemlerinde süre uzatıldı
Yazar : Tarih : Okunma : 53 kişi Yorum Yap

NEVŞEHİR(MHA) ​Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 14 üncü maddesi uyarınca; sonu çift rakamla biten yıllarda, belge sahiplerinin süre uzatım işlemlerini tamamlayabilmesi için süre uzatım bedelini bankaya yatırmaları ve süre uzatım işleminin yapıldığının yetkili merci tarafından belge üzerinde gösterilmesi gerekmekte.

Yurt genelinde uygulanan korona virüsle mücadele tedbirleri kapsamında, süre uzatım işlemi gerçekleştirmek isteyen ve süre uzatım bedellerini yatırmış olan satıcıların belgelerinin mühürlenmesi ve paraflanması işlemleri 15/04/2020-15/05/2020 tarihleri arasına ertelendi. Süre uzatım bedellerini yatırmış olan belge sahibi vatandaşların 15/04/2020 tarihine kadar il veya ilçe müdürlüklerine başvuruda bulunmasına gerek yok. Lüzum görülmesi halinde belirtilen tarihlerin değiştirilmesi ve işlemlerin ötelenmesi hususu yeniden değerlendirilecek.

Belge bedellerinin yatırılması usulünde değişiklik bulunmamakta olup; bedellerin her yıl olduğu gibi bu yıl da Mart ayı sonuna (31/03/2020 tarihine) kadar yatırılması gerekmekte.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın