Ürgüp’e doğru koşan maket atlar büyük beğeni topladı

Ürgüp Belediyesi tarafından ilçenin girişindeki 3 farklı noktaya  Ürgüp’e doğru koşan at maketleri yerleştirildi. 3 farklı noktaya 17 adet at yerleştiren belediye ekiplerinin çalışması vatandaşlar tarafından beğeni topladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Ürgüp’ün girişindeki Kapadokya’nın sembolü olan Üç güzeller peri bacalarını geçtikten hemen sonra Kapadokya’nın güzel atlar diyarı anlamına gelmesinden esinlenerek..

Ürgüp’e doğru koşan maket atlar büyük beğeni topladı
Yazar : Tarih : Okunma : 71 kişi Yorum Yap

Ürgüp Belediyesi tarafından ilçenin girişindeki 3 farklı noktaya  Ürgüp’e doğru koşan at maketleri yerleştirildi.

3 farklı noktaya 17 adet at yerleştiren belediye ekiplerinin çalışması vatandaşlar tarafından beğeni topladı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Ürgüp’ün girişindeki Kapadokya’nın sembolü olan Üç güzeller peri bacalarını geçtikten hemen sonra Kapadokya’nın güzel atlar diyarı anlamına gelmesinden esinlenerek böyle bir çalışma yaptıklarını ifade etti.

Ürgüp’ü gezmeye gelen milyonlarca insanın fotoğraf çekim noktalarına bir yenisini daha eklediklerini kaydeden Başkan Aktürk, “Yaptığımız çalışma ile ilçemize gelen misafirlerimiz güzel atlar diyarında yeşilliklerin içerisinde güzellikleri resmederek İlçemizin Kapadokya’mızın tanıtımına katkı sağlar diye düşünüyoruz.” Dedi.

Daha fazla insanın ziyaret ettiği kent haline gelmek için at maketlerinin önemli bir unsur olacağını düşündüğünü ifade eden Başkan Aktürk,  “Dünya Kenti Ürgüp’ü dünyaya daha fazla nasıl tanıtıp, nasıl daha fazla misafir ağırlarız bunun düşüncesi içerisindeyiz.” Dedi.

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın