Uzer “altın için mükemmel bir ortamdır”

Uzer Şirketler gurubu genel müdürü Nurullah Fatih Uzer altın ve piyasalardaki 2021 yılının ilk değerlendirmesini yaptı. Uzer; “FED açıklamalarına göre para arzını yani piyasaya para vermeyi durdurmayacak, uzun bir süre de para vermeyi sürdüreceği gözüküyor. Şimdi böyle bir ortamda para arzı artıyorsa enflasyon beklentisi oluşacağından altının da artması gerekmektedir diye düşünülebilir. Fakat her zamanki dediğimiz..

Uzer “altın için mükemmel bir ortamdır”
Yazar : Tarih : Okunma : 6 kişi 1 Yorum
REKLAM ALANI 1100 X 90

Uzer Şirketler gurubu genel müdürü Nurullah Fatih Uzer altın ve piyasalardaki 2021 yılının ilk değerlendirmesini yaptı. Uzer;

“FED açıklamalarına göre para arzını yani piyasaya para vermeyi durdurmayacak, uzun bir süre de para vermeyi sürdüreceği gözüküyor. Şimdi böyle bir ortamda para arzı artıyorsa enflasyon beklentisi oluşacağından altının da artması gerekmektedir diye düşünülebilir. Fakat her zamanki dediğimiz gibi birikimlerin tamamen yatırım yapılması yerine, kademeli bir şekilde yatırım öneriyoruz.

Bu bağlamda altının ons fiyatının 1820 seviyelerine düşmeyeceği söylenebilir. Gram altın için ise 430 seviyesi önemli bir direnç seviyesi idi. Bu direnç seviyesinin altına inmesi beklenmeyebilir. Yaz dönemine kadar 475 seviyelerini görebilme ihtimali de göz önünde bulundurulabilir. Yatırımcıların beklentisi olan 500 seviyeleri ise biraz zaman alacağa benziyor tabiki bu konumda da uzun vadeli yatırımcıların, altın tercih sebebi oluyor. Yani halk kademeli olarak altını tercih ettiğinde herhangi bir kayıplarının olmayacağı söylenebilir. 440-450 ve 475 gibi kademeli alımlarda altının ne kadar karlı ve yararlı bir yatırım olduğunu anlamak hiç de zor olmasa gerek.

Altında yükseliş trendinin devam etmesi bekleniyor. FED para vermeyi kesmezse ki kesmeye de hiç niyeti yok, pandemi sürecinde çok sert satışlar meydana geldi tabiki bundan altın piyasası da etkilendi. Tam bu esnalarda FED çıktı sınırsız para kaynağı desteği sağlayacağını söyledi bu söylemden sonra özellikle altınla beraber piyasalarda yükselmeye başladı. Hatta altın zirve yapmıştı!..

Paranın bol olduğu bir piyasada, asgari ücretin düşünüldüğü bir ortam varsa enflasyon beklentisi düşünülebiliyorsa ve faizlerin sınırlı kaldığı bir ortam olursa altın için mükemmel bir ortamdır.

Yani ons altında kısa veya uzun vadede daha alt seviyelere inebileceği düşünülmemeli. Pandeminin getirdiği real durgunluk ister istemez bir enflasyona sebep verecektir. Amerika’nın teşvik paketi ise altının yükselişini sürdürmesini sağlayabileceği beklenilmelidir.”

REKLAM ALANI 1100 X 90
Zafer Ertosun (nevsehirhabergazetesi@gmail.com) Websitesi

Yorumlar 1

hhhhhhhhhhhhhh