Uzer “konjonktür, altın için iyi bir yılı gösteriyor”

Uzer Şirketler gurubu genel müdürü Nurullah Fatih Uzer yılın ilk ayında altın piyasasını değerlendirerek yıl içinde hangi oluşumların olabileceği hakkında bilgiler verdi. “Altın fiyatlarında artık bir dip seviye olduğu düşünülebilir. Ons fiyatı 1763 ün daha aşağısı düşünülemez. Hattı zatında şu an ons fiyatı 1850 seviyelerinde. Geçmiş yıllara baktığımızda bu seviyenin altına inmesi için çok özel..

Uzer “konjonktür, altın için iyi bir yılı gösteriyor”
Yazar : Tarih : Okunma : 5 kişi Yorum Yap
REKLAM ALANI 1100 X 90

Uzer Şirketler gurubu genel müdürü Nurullah Fatih Uzer yılın ilk ayında altın piyasasını değerlendirerek yıl içinde hangi oluşumların olabileceği hakkında bilgiler verdi.

“Altın fiyatlarında artık bir dip seviye olduğu düşünülebilir. Ons fiyatı 1763 ün daha aşağısı düşünülemez. Hattı zatında şu an ons fiyatı 1850 seviyelerinde.

Geçmiş yıllara baktığımızda bu seviyenin altına inmesi için çok özel durumlar veya haller ortaya çıkması gerek diye düşünüyorum. Mesela 2018’deki durumlardan söz edilebilir devamlı bir düşüş trendine maruz kalmıştı altın. Fakat 2019 ve özellikle 2020’deki yükselişini göz ardı etmemek gerek.

2021 için ise önümüzdeki konjonktür, altın için iyi bir yılı gösteriyor. Yani bu sürede FED uzun süre faizleri düşük tutma açıklaması yaptı.  Faizler artmaz ise ve varlık alımlarında da değişiklik olmaz ise altın yıl olabilir ikibinyirmibir.

Dikkat çeken diğer bir unsur ise yaklaşık ikiyüz günlük indikatör izleniminde, altın ortalama trendinin devamlı üzerinde kalmıştır. Bu hafta sonu, güçlü bir dirençle karşılaşabilecek olan altın eğer bu direnci geçerse hafta başı yüksek bir başlangıç sağlayabilmesi düşünülebilir.

Gram altında ise haftalık 442 tl yi gördü. Zaten 420-430 seviyeleri dirençler gösterecekti ve gösterdi şu anda gram altın 440 tl civarlarında seyrediyor, yerel satışlar bu seviyeleri etkilemeyecek gibi gözüküyor. Gram altında orta ve uzun vadede iyi bir oluşumun içerisinde denilebilir.

Her zaman dediğimiz gibi kademeli alımlar ve satışları öneriyoruz. “ Dedi.

https://www.nevsehirhaber.com.tr/uzer-altin-icin-mukemmel-bir-ortamdir/

UzerSarrafiye, UzerKuyumculuk, UzerSarrafiyeKuyumculuk, Nevşehir, Kapadokya, Altın, Mücevher, Pırlanta, Elmas, Saat, Gold, Bronz, Jewellery, Bileklik, Bilezik, Kolye, Küpe, Yüzük, Maske, Mesafe Temizlik

REKLAM ALANI 1100 X 90
Zafer Ertosun (nevsehirhabergazetesi@gmail.com) Websitesi

hhhhhhhhhhhhhh