Vali Becel’den “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Mesajı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Becel, “Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumun bilgilendirilmesi, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukların yanı sıra, saydam ve katılımcı yönetimin temel aracıdır. Büyük bir fedakârlıkla görevlerini yapan, basın meslek ilkelerinden taviz vermeksizin..

Vali Becel’den “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Mesajı
Yazar : Tarih : Okunma : 10 kişi Yorum Yap

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Becel, “Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumun bilgilendirilmesi, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukların yanı sıra, saydam ve katılımcı yönetimin temel aracıdır. Büyük bir fedakârlıkla görevlerini yapan, basın meslek ilkelerinden taviz vermeksizin çok zor şartlarda görevlerini yerine getiren basın mensuplarımıza, görev ve sorumlulukları ile kamu görevi yapma hassasiyeti gösteren bütün medya kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.

Haber alma özgürlüğünün dönüm noktası olarak nitelendirebileceğimiz 24 Temmuz 1908 tarihinde basında sansürün kaldırılması ile her yıl 24 Temmuz günü kutlanan Gazeteciler ve Basın Bayramı’nda tüm basın çalışanlarının Basın Bayramı’nı kutluyor, basın mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum.” Dedi

Zafer Ertosun ([email protected]) Websitesi

İlk yorumu siz yazın